BW: TOGO - JAPANESE IZUMO-CLASS ARMOURED CRUISER

Dostępność: brak towaru
Cena: 65,00 zł 65.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Kod produktu: GMT-JAP-009

Opis

GMT-JAP-009 Izumo-class Armoured Cruiser

Klasa: 2
Długość podstawki: 14 cm
Schemat kolorów: Standardowy japoński wojenny
Liczba jednostek w opakowaniu: 1
Liczba jednostek na podstawce: 1
Liczba kart okrętów w zestawie: 1

Po zwycięstwie nad Chinami, Japończycy rozpoczęli program rozbudowy floty, nazwany później programem 6+6. Zakładał on budowę 6 pancerników i 6 krążowników pancernych. Japońskie krążowniki pancerne miały pełnić rolę zwiadowców floty i walczyć w linii, współpracując z pancernikami.

Zgodnie z tą filozofią Izumo był takim pomniejszonym pancernikiem. Uzbrojenie główne stanowiły 4 armaty kalibru 203 mm, uzupełnione przez aż 14 dział kalibru 152 mm. Uzbrojenie uzupełniały armaty lekkie i wyrzutnie torped kalibru 457 mm. Jak na okręty tej wielkości były też naprawdę dobrze opancerzone. Dzięki zainstalowaniu nowoczesnych kotłów, mogły rozwijać prędkość około 20 węzłów.

Izumo będzie zatem postrachem wszystkich krążowników przeciwnika.

Okręty tego typu wzięły udział w bitwie pod Port Arthur, Ulsan i Cuszimą.

Modele w zestawie są wydrukowane w żywicy za pomocą druku 3D i mogą ulec uszkodzeniom, jeśli nie będzie się z nimi odpowiednio obchodzić. Wszystkie modele nie są pomalowane. Klej i farbki nie są częścią zestawu. Zawiera małe części i nie jest przeznaczone do użytku przez dzieci poniżej 14 roku życia.
Instrukcja jak przygotować modele do malowania znajduje się tutaj: http://www.gmboardgames.com/blog/jak-przygotowac-modele-do-malowania/

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl